Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców w Krakowie

W Polsce nie ma drugiego takiego miejsca, w którym upamiętniani są najwięksi polscy podróżnicy i odkrywcy. Do tej pory w Alei Podróżników w Krakowie przed 47 dębami stanęły tablice z biogramami naszych wielkich rodaków. Ich światowe osiągnięcia, spektakularne wyprawy i wyczyny rozsławiały Polskę.

Aleja powstała kilka lat temu dzięki społecznemu zaangażowaniu grupy osób zrzeszonych w Fundacji Klubu Podróżnika „Śródziemie” Aleja Podróżników i wsparciu Miasta Krakowa. Pomysłodawcą i koordynatorem ceremonii, w trakcie których  dokonywano odsłonięcia kolejnych tablic jest Albin Marciniak.

Wśród uhonorowanych jest wielu członków Oddziału Polskiego The Explorers Club,  jak Tony Halik, Piotr Chmieliński, Marek Kamiński, Krzysztof Wielicki, Andrzej Piętowski  i inni.

Dlatego też Oddział Polski the Explorers Club z satysfakcją podjął się współorganizacji ceremonii odsłonięcia kolejnych tablic,  która odbyła się 10 października 2020.

Oddział nasz zawsze wspierać będzie inicjatywy mające na celu uhonorowanie i upamiętnianie dorobku polskich badaczy i odkrywców.  Życzymy inicjatorom i koordynatorom Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców  wielu kolejnych równie udanych uroczystości.

Więcej na temat Alei na stronie:

www.alejapodróżników.pl