W Kanionie Colca - 40 lat później

Projekt „W Kanionie Colca - 40 lat później” ma na celu przypomnienie i uhonorowanie 40-tej rocznicy historycznego polskiego osiągnięcia exploracyjnego: zdobycia i odkrycia dla świata Kanionu Colca - najgłębszego wąwozu lądowego na świecie. Wyczyn ten uznany został za osiągnięcie odkrywcze XX wieku przez największe autorytety geograficzne, takie jak National Geographic Society, Harvard University, Smithsonian Institution, jak również inne popularne media: Guinness Book of World Records, National Geographic Magazine, Canoe and Kayak oraz w setkach popularno-naukowych artykułów w prasie światowej.

Projekt „W Kanionie Colca - 40 lat później” dofinansowano ze Środków Budżetu Państwa. Program Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja Nauki I Promocja Sportu Ministra Edukacji i Nauki.

DOFINANSOWANIE: 51 300
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 57 000

Ambasadorowie polskiej nauki. Odkrywcy i podróżnicy od Benedykta Polaka do Jerzego Gąssowskiego

Celem projektu pt.: „Ambasadorowie polskiej nauki. Odkrywcy i podróżnicy od Benedykta Polaka do Jerzego Gąssowskiego” jest zaprezentowanie osiągnięć polskich odkrywców, podróżników i naukowców. To dzięki wiedzy podróżnicy i odkrywcy przełamują kolejne bariery. To oni w swoich wyprawach wykorzystują najnowsze zdobycze nauki, ale też pozyskują nowe materiały, które służą rozwojowi nauki. W oparciu o swoje wykształcenie w polskich uczelniach ludzie ci stają się twarzami rozpoznawalnymi na całym świecie. Stają się ambasadorami polskiej nauki.

Projekt „Ambasadorowie polskiej nauki. Odkrywcy i podróżnicy od Benedykta Polaka do Jerzego Gąssowskiego” dofinansowano ze Środków Budżetu Państwa. Program Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja Nauki I Promocja Sportu Ministra Edukacji i Nauki.

DOFINANSOWANIE: 280 000
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 325 000

„Kraj Jakutów w dorobku polskich odkrywców”

Nagranie z konferencji "Wacław Sieroszewski oraz polscy badacze Syberii" zrealizowanej w systemie zdalnym 20 października 2020 w ramach realizacji grantu Doskonała Nauka przyznanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na projekt „Niepodległość wyryta w DNA. Wacław Sieroszewski – polski przyjaciel na krańcu świata” nr DNK/SP/481115/2020.

Cz. I – Otwarcie konferencji

https://www.youtube.com/watch?v=JpIM4xMy_Y8

Cz. II – Przebieg konferencji

https://www.youtube.com/watch?v=1PpEET4tonc

Kontakt

Oddział Polski The Explorers Club
Siedziba:
Warszawa, ul. Nowy Świat 69, klatka B, pokój 107

Korespondencja:
Oddział Polski The Explorers Club
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa

kontakt@theexplorersclubpolska.pl

Zapisz się do listy subskrybentów

Wypełnij pole.